Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

AT&T a JA Czech odstartovaly program AT&T Aspire na podporu studentů středních škol

23. 11. 2015   
AT&T a JA Czech odstartovaly program AT&T Aspire na podporu studentů středních škol

Vítězný Dreamteam 

JA Czech a AT&T, globální komunikační společnost, 11. listopadu 2015 v Brně odstartovaly projekt AT&T Aspire Mentoring Academy. AT&T Aspire je původní firemní vzdělávací iniciativa zaměřená na podporu studentů ve škole i mimo ni. 

Projekt určenýstudentům středních škol je zaměřený na získávání praktických zkušeností z oblasti IT a telekomunikací od dobrovolníků z řad zaměstnanců AT&T. Projekt poběží od listopadu do června, zahrnuje 20 projektových dnů a 5 dnů stráví vybraní studenti stínováním manažerů AT&T. Projektu se zúčastní celkem 600 středoškoláků. 

Jitka Bulantová, programová ředitelka JA Czech, uvedla: "Smyslem projektu je propojit studenty s odborníky z AT&T tak, aby mladí získali praktické zkušenosti, které jim pomohu lépe se uplatnit na trhu práce a vyzkoušet si reálně úroveň svých tzv. měkkých dovedností (práce v týmu, prezentační dovednosti, řešení problémů atd.). Díky našim projektovým dnům a stínování zaměstnanců AT&T, mají studenti šanci poznat své možné budoucí zaměstnavatele nebo si udělat lepší představu o tom, čemu by se chtěli v životě dále věnovat. Praktické propojování světa škol a světa byznysu je jedním z pilířů činnosti JA Czech."

Studenti řešili toto zadání: navrhnout řešení pro IT firmy, jak podpořit svoji image atraktivního zaměstnavatele u čerstvých absolventů středních škol.

Vítězem prvního projektového dne se stal tým Dreamteam: Stanislav Pros, Michaela Staňková - OA, SOŠ knihovnická a VOŠ Brno, Kristina Trajkovská, Michaela Weissová  - Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, David Konečný - Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií v Brně. Mentorkou teamu byla Hana Balíková, staffing specialist AT&T. Porotu zaujal jejich realistický návrh podpory soutěží v e-Sportech v Brně a v Praze, který zahrnoval i aktivní nábor na místě konání. Tuto možnost v České republice zatím žádná IT společnost nevyužívá.

Druhé místo obsadil tým Fantastic Four ve složení: Aneta Vozdecká - Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno, Michaela Hrozová, Matěj Hykš - Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií Brno, - Tereza Flaišingerov a Nikola Šašková - OA, SOŠ knihovnická a VOŠ mentorkou týmu z AT&T byla Kateřina Velká, staffing specialist.  Tento tým navrhl projekt "Náhled do firmy", kdy si čerství absolventi během prázdnin po maturitě vyzkouší nanečisto práci ve firmě obohacenou o stínování zaměstnanců, soutěže a hodnocení a pohovory o možném nástupu do firmy

 FB2_misto _FANTASTIC FOUR

 Fantastic Four - druhé místo

Třetí místo získal tým BBFORYOU s konceptem absolventského programu zahrnujícího takové atraktivní benefity, díky kterým se IT firma stane vyhledávaným zaměstnavatelem pro absolventy středních škol. Studenti pracovali ve složení: Alice Staňková, Aneta Zábránská - Střední průmyslová škola elektrotechnická a informačních technologií Brno, Adam Vavřinec, Kristýna Václavíková - Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno a Petra Logínová  - OA, SOŠ knihovnická a VOŠ Brno. Mentorem týmu byl za AT&T Petr Červenka, network operations manager.  

 FB3_misto _ BBFORYOU

BBFORYOU obsadili třetí příčku

Michaela Kacrová, HR Country Management Specialist z AT&T, uvedla: "Rádi bychom studentům přiblížili práci v oblasti IT a telekomunikací tak, aby ve svém dalším profesním či vzdělávacím směřování uvažovali o práci v tomto segmentu. V rámci projektu si studenti vyzkoušejí dovednosti, které pak mohou využít ve své další kariéře, ať bude směřovat do IT či nikoli. Věříme, že projekt Aspire bude studenty inspirovat k vlastnímu zdokonalování a k odvaze zkoušet nové věci."

 FB_porota

Porotci z AT&T: Ladislav Venc, country manager a Michaela Kacrová, HR Country Management Specialist 

O projektu s AT&T Aspire Mentoring Academy

Projekt poběží v centrále AT&T v Brně od listopadu do června a jeho součástí je 20 projektových dnů a 5 dnů stínování manažerů AT&T vybranými studenty. Během projektového dne pracují týmy studentů vedené mentory z AT&T na úkolu, který předem neznali, a byl jim zadán v daný den ráno. Během tohoto procesu si studenti jednak vyzkouší tzv. měkké dovednosti, jednak se díky mentorovi - odborníkovi blíže seznámí s IT a telekomunikační problematikou. Odpoledne týmy prezentují svá řešení před porotou. Vybraní nejaktivnější studenti se v následném termínu zúčastní tzv. stínování zaměstnanců AT&T (job shadowing).

Měkké dovednosti

Měkké dovednosti (angl. soft skills) vyplývají ze sociální a emoční inteligence jedince. Patří mezi ně např. práce v týmu, řešení konfliktů a vyjednávání, strategické myšlení, prodejní dovednosti, prezentace před publikem, přijímání rozhodnutí s následnou zodpovědností, plánování času apod.

Stínování zaměstnanců firem

Smyslem stínování zaměstnance (angl. job shadowing) studentem je vzájemné obohacení. Student se stane "stínem" zaměstnance, seznámí se s jeho praxí, kterou může porovnat s teoretickými znalostmi získanými ve škole nebo např. v praktických projektech, jako jsou např. studentské JA Firmy. Seznámení se s firemním prostředím a náplní práce jednotlivých profesí může studentům usnadnit jejich rozhodování o volbě povolání nebo výběr dalšího studia. Pro zaměstnance je stínování studenty příležitostí k seznámení se s myšlením a postoji mladých lidí, kteří mohou být jejich potenciálními zaměstnanci.

FB Konzultanti

 Konzultanti studentských týmů z řad dobrovolníků z AT&T si své nevšední role užívali

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.