Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Vítězem soutěže Brilliant Young Entrepreneurs v České republice se stal studentský tým Central Warehouse Solution

16. 6. 2015   
Vítězem soutěže Brilliant Young Entrepreneurs v České republice se stal studentský tým Central Warehouse Solution

Hlavní cenou je částka 15 000 eur a odborným mentoring od společnosti Hyundai

16. května 2015 - Soutěž Brilliant Young Entrepreneurs (BYE, česky: skvělí mladí podnikatelé) určená vysokoškolským studentům má svého vítěze - tým Central Warehouse Solution (CWS), který přesvědčil odbornou porotu svým projektem zprostředkování logistických služeb pro malé a střední e-shopy. Dvojčlenný podnikatelský tým tvoří Patrik Babinec, student právnické fakulty Univerzity Karlovy a Konstantin Margaretis, z ekonomické fakulty VŠB - TU Ostrava. Finále soutěže proběhlo 15. června 2015 v sídle společnosti Hyundai v Praze.

 

 

Patrik Babinec triumf okomentoval: "Vítězství pro nás znamená neuvěřitelné ulehčení startu našeho byznysu ve smyslu finanční svobody při rozjezdu a velký přínos vidím i v možnosti využití mentoringu od partnera soutěže, společnosti Hyundai. Jako neuvěřitelně přínosný vidím i feedback od lidí z poroty, kteří se pohybují v reálném byznysu."

Konstantin Margaretis, dodává: "Pro nás jde ale i o obrovský závazek, 15 000 euro není málo peněz a jde o projekt, takže teď přijde realizace, která je nadlouho a pro všechny bude zajímavé sledovat, jak nám to půjde."

Soutěž vyhlásila JA Czech, nezisková vzdělávací organizace, ve spolupráci se společností Hyundai Motor Czech s.r.o. Vítězi poskytne Hyundai Motor Czech s.r.o. odborný mentoring a finanční podporu ve výši 15 000 eur na další rozvoj podnikatelského záměru. Do soutěže se přihlásilo se svými projekty 32 týmů, 5 z nich postoupilo do finále, které proběhlo včera v pražském sídle společnosti Hyundai Motor Czech.

Miloš Adámek, člen poroty a Senior PR Manager Hyundai Motor Czech k soutěži uvedl: "Zaujala mě profesionalita a pečlivá příprava finalistů a zároveň otevřený a nezatížený postoj k podnikání. Bylo vidět, že se všichni postupující věnují svému podnikatelskému záměru již nějakou dobu, protože projekty a znalosti příslušného segmentu trhu byly na téměř profesionální úrovni. Protože oceněný mohl být pouze jeden projekt, nebylo pro mě rozhodování o vítězi jednoduché."

Michal Nebeský, předseda správní rady JA Czech a generální ředitel Citibank Česká republika, soutěž okomentoval: "Role porotce mě velice bavila, líbily se mi projekty finalistů, které byly dobře zpracované, a rozhodování nebylo vůbec jednoduché. Myslím, že bychom se v České republice měli daleko více věnovat podobným projektům, které rozvíjejí potenciál mladých talentovaných a aktivních lidí. Gratuluji vítězům i ostatním finalistům a věřím, že jsme jim všem jako porota dali užitečnou zpětnou vazbu pro jejich další podnikatelské aktivity."

Porota

Porota rozhodovala ve složení:

Margareta Křížová, partner CEAG, jako investorka se zúčastnila čtvrté řady pořadu České televize Den D, působí jako business mentorka začínajících podnikatelů

Roman Hříbek, HR & IT manažer, Hyundai Motor Czech s.r.o.

Miloš Adámek, Senior PR manager, Hyundai Motor Czech s.r.o.

Michal Nebeský, předseda správní rady JA Czech a generální ředitel Citibank Česká republika

Margareta Křížová ke své roli porotkyně uvedla: "Ráda se účastním prezentací podnikatelských záměrů a soutěží. Je velmi inspirativní potkávat se s mladými lidmi, kteří mají chuť na sobě pracovat a postarat se sami o sebe. Mile mě překvapila vysoká úroveňprezentací soutěžících. Jako porotci jsme to neměli lehké, debata při hodnocení projektů nebyla nijak formální, naopak velmi jiskřila a to mě bavilo. Doufám, že soutěž JA Podnikatel a výhra od společnosti Hyundai vítěze posune o kus dál v rozjezdu úspěšného byznysu. Držím palce."

Studentské projekty, které se probojovaly do finále soutěže (řazeno abecedně):

  • AnaPur - AnaPur je super jídlo s tím nejlepším z přírody, koktejl, díky kterému se lze stravovat jednoduše, vyváženě a pohodlně, Jakub Mazal, Vysoká škola ekonomická v Praze,
  • Central Warehouse Solution - zprostředkování logistických služeb pro malé a střední e-shopy, Konstantin Margaretis, ekonomická fakulta VŠB - TU Ostrava, Patrik Babinec, právnická fakulta UK
  • Datactive - Datactive se stará o to, aby data, která jsou uložena na veřejných uložištích, nezabezpečených FTP serverech nebo data, která jsou nesprávně sdílena, nepadla do rukou třetích stran, Tomáš Havran, Filip Vlk, oba Unicorn College,
  • Dozamo - webová stránka s modulovým konfigurátorem umožňující navrhnout si intuitivně a jednoduše kvalitní nábytek dle vlastních potřeb a vkusu, Martin Žák, studuje Vysokou školu ekonomicku a právnickou fakultu UK
  • PETCA -  je plochá láhev na vodu s prvotřídním čistým designem, díky svým kompaktním rozměrům se perfektně vejde do každé tašky vedle počítače, tabletu, diáře či knihy, na rozdíl od všech ostatních lahví, Jakub Smolík, Vysoká škola ekonomická.

 

O soutěži

Soutěž BYE je určena pro všechny nápadité a kreativní vysokoškolské studenty, české i zahraniční, ve věku 18 - 30 let, kteří nosí v hlavě zajímavé podnikatelské nápady a chtěli by získat finance na jejich realizaci. Přihlásit se mohli jednotlivci nebo až pětičlenné týmy. Při hodnocení jednotlivých projektů byl hlavním kritériem jejich potenciál na reálný úspěch.

Vítězi soutěže poskytne společnost Hyundai Motor Czech s.r.o. finanční podporu ve výši 15 000 eur na rozjezd podnikatelského záměru a několikaměsíční odborný mentoring od dobrovolníků z řad zaměstnanců Hyundai.

Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech, organizátora soutěže, uvedl: "JA Czech založil v České republice pan Tomáš Baťa a my pokračujeme v souladu s jeho vizemi v podpoře podnikatelské gramotnosti a rozvoji ekonomických znalostí mladých lidí. JA Czech propojuje světy byznysu a škol a pomáhá tak mladým lidem připravit se na vstup na pracovní trh, který dnes vyžaduje praktické zkušenosti a tzv. měkké dovednosti."

Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout na našem Facebookovém profilu zde.

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.