Projekt Moje první peníze pro předškoláky

13. 9. 2017

Kdy se začít učit, jak hospodařit s penězi? Nejlépe už od malička. Proto s naším autorským projektem Moje první peníze, na kterém s partnerem MetLife spolupracujeme již dva roky, navštívíme 21. září 2017 předškoláky v Neratovicích.

MojePrvniPenize_box

Výuka finanční gramotnosti na základních a středních školách je od roku 2013 povinností a stala se běžnou praxí. Odborníci ale vybízejí začít s finančním vzděláváním již od období raného dětství.

Na zvýšení finanční gramotnosti u těch nejmenších - dětí v mateřských školkách - se zaměřuje projekt Moje první peníze neziskové organizace Junior Achievement. Díky jeho aktivitám se předškoláci prostřednictvím aktivit a her učí porozumět roli peněz ve společnosti.Letošní školní rok byl již po desáté slavnostně uzavřen v Rezidenci velvyslance USA v Praze

27. 6. 2017

Letošní školní rok byl již po desáté slavnostně uzavřen ve středu 22. června 2017 v Rezidenci velvyslance USA v Praze. Tradiční "Award Ceremony" je každoročním vyvrcholením aktivit JA Czech. V průběhu ceremoniálu Chargé d'Affaires Kelly Adams-Smith společně se zástupci JA Czech, předala studentům certifikáty a další ocenění za jejich aktivity ve školním roce 2016/2017.

Award pozvánkaNovou ředitelkou JA Czech se stala Martina Vilma Kovářová

23. 6. 2017

Martina Vilma Kovářová převezme českou kancelář mezinárodní neziskové organizace Junior Achievement, o. p. s. po dosavadním řediteli Josefovi Müllerovi, který ji vedl deset let.

logo JA Czech

 Studentka z Hranic stínovala manažery Citibank v Praze

12. 6. 2017

Studentka Soukromé střední odborné školy v Hranicích, s.r.o., Gabriela Minaříková, stínovala manažery Citibank v centrále společnosti v Praze. Studentka získala individuální cenu pro studenta v kategorii CITI NEJLEPŠÍ FINANČNÍ ŘÍZENÍ letos v dubnu, na soutěžním veletrhu JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2017. Zúčastnila se ho se studentskou firmou Clever 5 a součástí výhry byl i tzv. job shadowing (stínování) manažerů Citibank. 

Stínování GabrielaUnikátní hra OLÁ zvítězila ve studentské soutěži zaměřené na sociální podnikání

8. 6. 2017

Vítězný projekt bude bojovat v mezinárodním finále!

Druhý ročník soutěže Social Innovation Relay (SIR), kterou pořádají nezisková vzdělávací organizace JA Czech a NN Životní pojišťovna a NN Penzijní společnost, zná svého vítěze.

Tým LAMcuties s hrou OLÁ, svět nevidomých a zdravých dětí si vítězstvím zajistil účast v celosvětovém finále, které proběhne online formou 21. června a zúčastní se jej studenti z 10 zapojených zemí Evropy a Asie. Do projektu se celkem přihlásilo 46 týmů z 21 středních škol z Čech a Moravy, do národního finále se probojovalo deset z nich.

Olé - 1. místo Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

jaczech@jaczech.czRegionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín