Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

SOCIAL INNOVATION RELAY - soutěžní vzdělávací projekt zaměřený na sociální podnikání pro střední školy

5. 11. 2015   
SOCIAL INNOVATION RELAY - soutěžní vzdělávací projekt zaměřený na sociální podnikání pro střední školy

Informace pro vyučující - zapojte se svými studenty do SOCIAL INNOVATION RELAY (SIR) - soutěžního vzdělávacího projektu zaměřeného na sociální podnikání a tvorbu podnikatelského záměru. Partnerem projektu je společnost NN.

SIR je určen pro studenty středních škol, jejichž úkolem je přijít s nápadem na podnikatelský záměr, který řeší aktuální společenský problém. Studenti pracují ve 4-členných týmech a své nápady odesílají prostřednictvím internetové platformy, která byla pro tento projekt vytvořena. Týmy, jejichž nápady jsou vybrány mezi 20 nejlepších, poté svou ideu rozpracují do podoby podnikatelského záměru a spolupracují přitom s mentorem, jímž je dobrovolník z NN, který jim poskytuje cennou zpětnou vazbu a zkušenosti z praxe. 10 nejlepších podnikatelských záměrů bude vybráno do národního finále soutěže, které proběhne online.

První tři týmy studentské týmy včetně učitele, získávají hodnotné ceny. Každý člen týmu + učitel na 1. místě  získávají tablet a k tomu postup do mezinárodního finále soutěže a každý člen týmu + učitel na 2. a 3. místě získávají poukazy na nákup knih.

Ilustračka1

V rámci projektu SIR  mají studenti jedinečnou příležitost, jak se zajímavým způsobem a na vlastní kůži seznámit s problematikou sociálního podnikání, které se v současné době stává trendem a je obecně podporováno. Cílem je motivovat studenty, aby se rozhlédli kolem sebe, začali se zajímat o reálné problémy ve společnosti, především pak o ty ve svém okolí a pokusili se přijít na způsob, jak je řešit. Dozvědět se, že tyto podnikatelské aktivity prospívají společnosti a životnímu prostředí. Že tyto podniky často vytvářejí pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním, sociálním nebo kulturním znevýhodněním a zabraňují tak jejich společenskému vyloučení.  Pro sociálně prospěšnou firmu je stejně důležité dosahování zisku i společenský dopad jejich podnikání. A v neposlední řadě je to skvělá šance pro studenty zúčastnit se nevšední soutěže, vyhrát hodnotné ceny a pro učitele možnost zatraktivnit svou výuku. 

Jak začít?

Studenti, učitelé i konzultanti, kteří se do projektu zapojí, se zaregistrují na pracovní  platformě: http://jayeapps.com/se360. Následná uzávěrka pro odeslání projektů do soutěže je 19. února 2016.

Přijeďte si pro inspiraci!

Na konci listopadu pořádáme ve spolupráci s OA Kollárova, Praha 8, prezentaci projektů sociálního podnikání s mentory z NN, které se můžete zúčastnit i Vy. Smyslem akce je inspirovat Vás při výběru podnikatelského záměru. Sledujte náš web a sociální sítě, kde budou zveřejněny detailní informace.

Užitečné odkazy:

  • základní informace o projektu na platformě: http://jayeapps.com/se360 a na webových stránkách projektu: http://sir.jaeurope.org
  • oficiální video k projektu SIR s českými titulky: https://youtu.be/OEglu_pyAT8
  • odkaz na videa úspěšných projektů sociálního podnikání z ČR - doporučujeme jako inspiraci: http://socialimpactaward.net/book-of-inspiration/ - zvolit záložku CZECH REPUBLIC. Videa jsou v češtině a u každého jsou uvedené webové stránky projektu.
  • případové studie, které jsou v dispozici v ČJ, v AJ jsou přístupné také na platformě SIR - můžete je použít při práci se studenty ve třídě, jako přípravu na účast v SIR

Leták pro studenty můžete stáhnout ZDE .

Ilustračka 2 Dobrovolníci NN

Se skvělými dobrovolníky z NN jsme spolupracovali v letos v říjnu na našem Innovation Campu.Těšíme se na další spolupráci!

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.